200 lat historii kolędy Cicha Noc – warsztaty na Uniwersytecie Rzeszowskim w Bibliotece Austriackiej

18 grudnia klasa 7c wraz z Panią mgr Lidią Kmak uczestniczyła w warsztatach dotyczących najbardziej chyba popularnej kolędy na całym świecie Cichej Nocy, która została już przetłumaczona na ponad 300 języków. Prosta pieśń kościelna jako uniwersalne przesłanie pokojowe. W swojej 200 letniej historii udało się z istoty prostej i niepozornej pieśni zawrzeć nieprzerwanie nowe aspekty religijne polityczne i społeczne. Dziś stanowi ona co najmniej międzykulturowe dzieło, które swym uniwersalnymi pokojowym przesłaniem jednoczy narody. Kraj związkowy Salzburg oraz gminy związane z historią Cichej nocy stawiają to pokojowe przesłanie w centrum jubileuszowego 2018 roku. Liczne działania i specjalne wystawy podejmują tematykę tęsknoty za pokojem oraz zachęcają do niesienia w świat pokojowego przesłania zawartego w Cichej nocy.

Drukuj
Facebook
Facebook
Skip to content