SPOTKANIE Z PISARKĄ PANIĄ JOANNĄ KRZYŻANEK

17 maja uczniowie z klasy IVe uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Panią Joanną Krzyżanek zorganizowanym przez  WiMBP Filia 6. Pisarka z niezwykłą łatwością nawiązała kontakt ze słuchaczami, opowiadała o  książkach pachnących czekoladą i  truskawkami. Przedstawiła dzieciom  bohaterów swoich książek:  Lamelię Szczęśliwą – miłośniczkę ortografii, gramatyki i zdrowej kuchni, Emiliana Aplę, kurę Adelę. Opowiadała o swoim dzieciństwie, pierwszej napisanej książce, babci Cecyli, która wspaniale gotowała, i której przepisy opublikowała w opowieściach o Cecylce Knedelek. Na koniec były warsztaty, powstały papierowe muchy, które na nóżce miały zielony groszek. Można też było kupić sobie książkę z autografem pisarki i zrobić wspólne zdjęcie.

Opiekunowie: Anna Pasek-Depa, Marta Pinda

Drukuj