Dzień bezpieczeństwa w transporcie i ruchu drogowym

W dniu 30.05.2019r. uczniowie klasy VIIIc uczestniczyli w organizowanym przez oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Rzeszowie przy współpracy z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania „Dniu bezpieczeństwa w transporcie i ruchu drogowym”.

Podczas tego wydarzenia, z myślą o uczniach zostały przygotowane spotkania z przedstawicielami m.in. Policji, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego, Inspekcji Transportu Drogowego, Straży Ochrony Kolei, PKP PLK, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego i Straży Granicznej. Uczestnicy mieli okazję, w przyjaznej atmosferze, wysłuchać krótkich prelekcji dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym, oglądnąć sprzęt i samochody wykorzystywane przez służby w akcjach ratunkowych oraz zapoznać się informacjami dotyczącymi podejmowania zatrudnienia w tych instytucjach.

Organizowane wydarzenie stanowiło doskonałą okazję do uzupełnienia i pogłębienia wiedzy szkolnej o praktykę.

 
Drukuj