“Władcy w naszych portfelach”

Klasy 4a i 4b uczestniczyły w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie w zajęciach edukacyjnych poświęconych królowi Kazimierzowi Wielkiemu i jego czasom. Tytuł warsztatów “Władcy w naszych portfelach”. Podczas lekcji muzealnej zapoznano uczestników z życiorysem władcy, systemem monetarnym stosowanym w jego czasach, opowiedziano o współczesnych banknotach i ich zabezpieczeniach oraz wyjaśniono co łączy Kazimierza Wielkiego z Rzeszowem.

Zajęcia prowadzone były metodami aktywizującymi, do których przygotowane zostały atrakcyjne pomoce dydaktyczne, dostosowane do wieku uczestników.

Po zakończonej lekcji każdy uczestnik otrzymał pakiet edukacyjny pozwalający utrwalić zdobytą wiedzę: grę edukacyjną „Kazimierz Wielki i jego czasy” oraz materiały do samodzielnego wykonania lapbooka, zawierające wszystkie poruszane podczas zajęć zagadnienia.Była to niezwykle ciekawa lekcja historii i nawiązanie do życia codziennego.

Drukuj