Żegnaj szkoło – witajcie wakacje

Już za parę dni, za dni parę

Weźmiesz plecak swój i gitarę

Pożegnania kilka słów

Pitagoras bądźcie zdrów

Do widzenia wam canto, cantare.

Tak, już jutro pożegnacie szkołę, tak jak w słowach tej piosenki, zapewne wyjedziecie na wymarzone wakacje. Zanim otrzymacie świadectwa i wyjedziecie,  pomyślcie jak minął wam rok szkolny.    Dzieci, które kończą pierwszą klasę nie mają porównania ale dzieci z klas II, III i wyższych zauważą na pewno, że ten rok był inny od poprzednich. No cóż choroba nie wybiera, wirus covid -19 dotarł i do nas.

Najważniejsze jest to, że nikt z was nie zachorował. Ważne jest to ile zdobyliście wiedzy, jak rozwinęły się wasze zainteresowania, zdolności, jak wiele było miłych chwil w szkole, bardzo dobrych ocen, dobrych koleżanek i kolegów. Nigdy nudno nie było.

Na wakacjach pamiętajcie o kilku ważnych sprawach:

  1. Zapamiętaj swój adres zamieszkania
  2. Nie opowiadaj nieznajomym gdzie mieszkasz
  3. Nie ufaj nieznajomym
  4. Nie przyjmuj od nieznajomego prezentu
  5. Nie wsiadaj do samochodu nieznajomego
  6. Nie otwieraj drzwi nieznajomemu
  7. Numery telefonów do rodziców zapamiętaj lub wpisz do komórki na pierwszym miejscu oraz telefony alarmowe.