Zaproszenie

CHCĘ WIEDZIEĆ WIĘCEJ O… ZOFII STANECKIEJ AUTORCE KSIĄŻEK O BASI I NIE TYLKO…

W RAMACH WSPÓŁPRACY Z WIMBP ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE AUTORSKIE ONLINE

 18 WRZEŚNIA O GODZINIE 18.00

Zofia Stanecka jest absolwentką Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Jako nastolatka przyjaźniła się z Ireną Jurgielewiczową, której zadedykowała  swoją książkę „Świat według dziadka”. Jest wielką znawczynią  Narnii , obroniła pracę magisterską poświęconą tej książce. Lubi czytać  Tolkiena i oglądać kino hollywoodzkie. „ Jako dziecko chciała być wilkiem, została pisarką. Dzięki temu może stawać się, kim chce, nie przestając być sobą”.  Jej książki napisane są piękną polszczyzną, przesiąknięte mądrością i humorem.

Oprócz serii o Basi pisze książki  „Czytam sobie” (o trollu Alojzym, Robocie Robercie i Titanicu), opowiadania, baśnie i powieści  („Tajemnica Namokniętej Gąbki”, “Księga Ludensona”). W naszej bibliotece można przeczytać książki o Basi i jej rozmaitych perypetiach, a także „Świat według dziadka”, który był nominowany do nagrody Książka Roku polskiej sekcji IBBY.

 

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza dzieci i rodziców

na spotkanie online pt. “Jak to z Basią było?”

Zofią Stanecką

– pisarką, autorką cyklu książek dla dzieci o sympatycznej Basi

18 września 2020 r. (piątek), godz. 18.00


Prowadzenie spotkania – Aldona Wiśniowska (Filia nr 5 WiMBP)

Obsługa techniczna – Joanna Piller i Janusz Haliniak (Dział Komputeryzacji Procesów Bibliotecznych WiMBP)

Spotkanie online odbędzie się z wykorzystaniem platformy ClickMeeting

 – link do rejestracji na spotkanie >> zaproszenie 

 (wystarczy wpisać swoje imię oraz e-mail)

Uwaga! 30 minut przed spotkaniem, zarejestrowane osoby otrzymają e-mailowe przypomnienie o spotkaniu autorskim z opcją „Dołącz teraz” – jej wybranie spowoduje połączenie ze stroną spotkania online. Rejestracja możliwa jest także w czasie trwania spotkania – do wyczerpania limitu uczestników.

W trakcie spotkania będzie możliwość zadawania pytań autorce na czacie.

Pytania można kierować także przed spotkaniem na adres: filia-5@wimbp.rzeszow.pl


Wstęp wolny. Zapraszamy!