Już po raz trzeci nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim programie „Wychowanie przez czytanie”

Program skierowany jest do uczniów klas V–VIII szkół podstawowych. Jego celem jest wspieranie rozwoju moralnego młodzieży oraz promocja czytelnictwa i wartościowej literatury. W tym roku w naszej szkole do programu przystąpiły klasy Va i Vb.

Na zajęciach pod opieką nauczycieli uczniowie zapoznają się z uniwersalnymi wartościami moralnymi poprzez lekturę opowiadań uznanych polskich autorów ze zbioru Gorzka czekolada t. 1 i 2.
Następnie, przerabiając scenariusze zajęć dotyczących poszczególnych wartości, takich jak: szacunek, uczciwość, odwaga cywilna, odpowiedzialność, przyjaźń, życzliwość czy mądrość, młodzież omawia istotę wartości oraz skutki ich stosowania bądź zaniechania w życiu.
Ostatnim etapem Programu WpC jest tworzenie przez uczniów krótkich prezentacji multimedialnych na temat wybranej przez siebie wartości moralnej.

 

Koordynatorzy: Anna Pasek- Depa, Agnieszka Zygmunt, Justyna Łobaza, Tomasz Kaczorowski.

Drukuj
Facebook
Facebook
Skip to content