Strona główna

SZKOŁA

Historia szkoły

Patron szkoły

Gdzie się mieścimy

Zapraszamy do nas

Organizacje i zajęcia pozalekcyjne

Kółko internetowe

Kółko matematyczne

Kółko j. angielskiego

Klub Młodego Germanisty

Kółko plastyczne

Kółko ekologiczne

Klub sportowy MACZEK

 

Napisz do nas


 

KÓŁKO EKOLOGICZNE - Opiekunem jest mgr Małgorzata Piszczek

 

2017/2018

 •  17 Listopada Koło Ekologiczne zorganizowało ciekawe zajęcia na temat segregacji odpadów - „Chroń środowisko”. Organizator p. Małgorzata Piszczek więcej.............

                       
   

 • Koło Ekologiczne zorganizowało zbiórkę plastikowych nakrętek i baterii. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczą w tej akcji.

   

   

 • Bierzemy udział w Ekologicznym konkursie "SEGREGUJĘ BO WARTO"

 • W dniu 27.09.2017 uczniowie z  koła ekologicznego i kl. IIIc uczestniczyli w wycieczce do Bałtowa. Było bardzo ciekawie, wiele wiadomości i dobrej zabawy. Organizator mgr M. Piszczek. Opieka ks. M. Kogut i Ks S.Konior.

   

 • 22.09.2017 odbył sie III Zlot Owadów organizowany przez Stowarzyszenie Ekoskop. Uczniowie naszej szkoły z kl. 3c i 4c z wielkim zaangażowaniem i zainteresowaniem w nim uczestniczyli.

   

 • 19 września uczniowie kl. 3c i 4c przekazali prace na konkurs ekologiczny pt. "Mój przyjaciel owad"

 

 

2016/2017

 

 • Lekcja przyrodnicza "Co w trawie piszczy" w klasie VIB i IIC odbyła się w dniu 18 maja w ramach realizacji projektu "Bioróżnorodność Podkarpacia".
  Również w klasach IVA, VB, IIC odbyły się zajęcia antysmogowe prowadzone przez Pana Mirosława Ruszałę ze Stowarzyszenia Ekoskop.

 • Zuzanna Pałka i Dawid Leja z klasy 2C zajęli I oraz II miejsce w Międzyszkolnym konkursie plastycznym  "Kukiełki, pacynki, marionetki". W dniu 17 maja odbyła się wycieczka klasy 2C do zagrody "Szmer", atrakcji było bardzo wiele, wszyscy wrócili zadowoleni.


 

 • W ramach realizacji projektu "Alarm dla Bioróżnorodności Podkarpacia" realizowaliśmy następujące warsztaty: "Ochrona przyrody w województwie Podkarpackim", "Motyle Podkarpacia", "Parki narodowe w Polsce" (klasa 5A), "Życie pszczół" (klasa 5C).


 

 • Uczniowie klasy 2c bardzo efektywnie zbierają baterie i plastikowe nakrętki w ramach projektu "Tyle śmieci, a czas leci".

 • Składanie życzeń świątecznych i łamanie się opłatkiem przez uczniów klasy IIc więcej............

   

 • Uczniowie klasy IIc z zaangażowaniem zbierają plastikowe nakrętki i zużyte baterie.

   

 • Uczennice klasy 5a uczestniczyły w seminarium "Magia ekologicznych Świąt Bożego Narodzenia" organizowanych podczas Ekogali. Cztery prace uczennic zostały wysłane na konkurs "Zdrowy styl życia - świąteczny stół". Uczennica Gabriela Argasińska została laureatką konkursu plastycznego (opiekun M. Piszczek) więcej..................

   

 • Odwiedziny Mikołaja i jego pomocników w klasie IIc więcej...................

   

 • Uczennica klasy IIc Zuzanna Pałka zdobyła II i III miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Akrobatyce Sportowej. Gratulujemy!

   

   

 • Zajęcia z mikroskopowania w klasie 5a – oglądanie owadów, ich budowy i przygotowanie preparatów. Lekcje prowadzone przez wolontariuszy z Hiszpanii, Włoch i Czech pod kierownictwem dr Macieja Kunysza więcej.............

   

 • W ramach  projektu ekologicznego i pracy koła ekologicznego (op. Małgorzata Piszczek) uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach ekologicznych. Z wielkimi emocjami oglądali owady pod mikroskopem.

 • Dnia 20 września 2016 klasa 2c była na wspaniałej wycieczce edukacyjnej w gospodarstwie agroturystycznym w Przychojcu. Uczniowie wyrabiali ciasto na podpłomyki wypiekane w tradycyjnym piecu chlebowym, robili masło i ser oraz degustowali produkty. Odbyły się również warsztaty wyrobu kwiatów z bibuły. Najbardziej podobały się zabawy eksponatami dziecięcych zabawek sprzed kilkudziesięciu lat - były domki na drzewie, wózki, kucyki oraz eksponaty związane z zawodami szewca, strażaka, włókniarza, bednarza. Odwiedziliśmy również Klasztor w Leżajsku i wysłuchaliśmy historii jego powstania więcej.....................

 • Dnia 16 września 2016 odbył się II Rzeszowski Zlot Owadów. 
  Aby utrzymać "atmosferę zrównoważonego rozwoju" przez 2 godziny uczniowie bawili się i uczyli w ramach "zielonego happeningu" na Bulwarach nad Wisłokiem. Były przepiękne biedronki, pszczoły, trzmiele i motyle.  Przed naszą szkołą usiadły również "owady". W wydarzeniu brali udział uczniowie z klasy 2c, 4a, 6b wraz ze swoimi wychowawczyniami p. M. Piszczek i p. Lidią Kmak więcej.....................

 

 

2015/2016

 

 • W dniu 21 czerwca 2016 na Uniwersytecie Rzeszowskim nastąpiło podsumowanie dwuletniej pracy projektem "Alarm dla bioróżnorodności Podkarpacia". Były wspomnienia, podziękowania i wyróżnienia. Uczniowie Koła Ekologicznego otrzymali zestaw do obserwacji mikroskopowych na łące więcej..............

   

 • W dniach 13-14 czerwca 2016 roku uczniowie Koła Ekologicznego zostali wyróżnieni zaproszeniem na Ogólnopolski Przegląd Projektów Uczniowskich do Warszawy.

 • W dniu 14 czerwca 2016 na Zamku Królewskim w Warszawie uczniowie i uczennice z całej Polski przyjechali, by podzielić się efektami projektów z edukacji globalnej. OPPM to święto Centrum Edukacji Obywatelskiej i uczestników, którzy przez cały rok angażowali się w projekty o różnych tematykach. Nasz projekt "Zgodnie z naturą" realizowaliśmy przez 2,5 roku. Podczas gali na Zamku Królewskim SP Nr 11 reprezentowało Koło Ekologiczne - uczennice klasy 4c: Klaudia Krawczyk, Oliwia Tur, Ewa Harhala, Julia Wołczyk; koordynatorem projektu była p. Małgorzata Piszczek a opiekunem p. Urszula Grzyś. Mieliśmy możliwość przeżyć wspaniałe chwile, zobaczyć wiele ciekawych i ważnych projektów oraz zwiedzić stolicę.

 

 

 • W dniu 3 czerwca 2016 realizując program "Zgodnie z naturą" odbyły się zajęcia Koła Ekologicznego na ścieżce przyrodniczej prof. Szafera więcej.................

 

 

INFORMACJE  "ZGODNIE Z NATURĄ"

 • W dniu 19 Maja 2016 r. odbyła się bezpłatna wycieczka w nagrodę dla uczniów biorących udział w konkursie "Łowcy Baterii". 50 najaktywniejszych Łowców Baterii w klasach 1-6 wzięło udział w wycieczce do Centrum Edukacji Ekologicznej w Tarnobrzegu. Zwiedziliśmy salę wraz z eksponatami przyrodniczymi, żywe terraria, ogród botaniczny i park. Na koniec na na rynku w Tarnowie zjedliśmy smaczne lody.

   

 • Koło Ekologiczne realizując program Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie pt. Zgodnie z naturą uczestniczyło w różnych przedsięwzięciach wg. Scenariusza w/w programu. Odbyły się zajęcia na bulwarach szkolnych, sadzenie kwiatów, praca nad projektem, zbiórka baterii. Podsumowanie programu nastąpiło w dniu 22 kwietnia.

 • W dniu 25 kwietnia nastąpiło podsumowanie akcji Cała Polska pisze list do Ziemi. Najciekawsze listy wywieszone zostały podczas obchodów Dnia Ziemi i przesłane do Stowarzyszenia Arka organizatora  tej  akcji.  Na  terenie  Szkoły  akcję  zorganizowało  Koł Ekologiczn pod  opieką mgr M. Piszczek. Listy pisali uczniowie z klas: 5b, 4c, 1c.

 • W dniu 22 kwietnia z okazji przypadającego Dnia Ziemi, Koło Ekologiczne i przedstawiciele różnych klas uczestniczyli w grach i zabawach ekologicznych oraz obejrzeli prezentację pt. Niska emisja - smog przygotowaną przez p. Katarzynę Ruszałę i p. Małgorza Piszczek.

 • W dniu 21 kwietnia, koło ekologiczne zorganizowało podsumowanie ponad 2-letniej pracy programem Alarm dla bioróżnorodności Podkarpacia. Z tej też to okazji została przygotowana prezentacja realizacji w/w projektu a najbardziej aktywni uczestnicy zostali wyróżnieni

 • W  dniu  17  kwietnia 2016  klasa  1c  uczestniczyła  w wycieczce  przyrodniczej. Jeździliśmy  bryczką, karmiliśmy  konie  i  alpaki,  piekliśmy  kiełbaski.  Na  zakończenie  wycieczki  otrzymaliśmy  dyplomyZgodnie z naturą.

   

 • "W dniu 7 marca odbyły się bardzo ciekawe zajęcia warsztatowe w ramach realizacji kampanii edukacyjnej "Jeż swój zwierz", uczestniczyli w nich uczniowie klas I, II, III, IVc i Vb. Warsztaty prowadzili p.Mirosław i Katarzyna Ruszałowie. Szkolnym organizatorem w ramach pracy koła ekologicznego była p.Małgorzata Piszczek.

   

 • 11 lutego odbyły się warsztaty pogłębiające wiedzę dotyczącą obszaru Natura 2000 w ramach projektu Zgodnie z Naturą, którą realizują uczniowie klasy 4c i 5b pracujący w Kole Ekologicznym. Celem warsztatów było opracowanie cech dobrego projektu i usprawnienie współpracy w grupie projektowej. Warsztaty prowadził Pan Michał Wolny – trener reprezentujący Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie więcej................ 

 • WYNIKI KONKURSU MEDITEST

   
 • W dniu 18 XII uczniowie kl. IV c i V b brali udział w podsumowaniu pracy projektem Alarm dla Bioróżnorodności Podkarpacia. Konferencja odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim. Dyplom odebrała mgr Małgorzata Piszczek koordynator projektu w naszej szkole. Uczennica kl. IV c Julia Wołczyk zdobyła wyróżnienie w konkursie " 12 Twarzy Natury ".

 

 • W dniu 12 XII w ramach projektu Alarm dla Bioróżnorodności Podkarpacia uczniowie I c aktywnie uczestniczyli w zajęciach ekologicznych prowadzonych przez dr Macieja Kunysza. Z wielkimi emocjami oglądali owady pod mikroskopem a odważniejsi dotykali nawet karaczany. Z zainteresowaniem wysłuchali głosów zwierząt leśnych oraz budowali sieć pokarmową.

   

 • W dniu 7 XII w Urzędzie Marszałkowskim odbyło się podsumowanie konkursu w zbiórce zużytych baterii. Zebraliśmy 1480 kg. W konkursie tym uczestniczyło wiele szkół i przedszkoli z Podkarpacia. Dyplom odebrała mgr Małgorzata Piszczek wraz z uczniami kl. V b.   

   

   

   
 • 24 września 2015 uczniowie klasy 5b uczestniczyli w Warsztatach Ekologicznych na Lisiej Górze zorganizowanych przez mgr Małgorzatę Piszczek we współpracy z Stowarzyszeniem Ekoskop. Na zakończenie odbył się rejs katamaranem po Wisłoku. Opiekunami wycieczki byli mgr Małgorzata Piszczek i mgr Lidia Kmak więcej...................

 • Rzeszowski Zlot Owadów - happening w ramach realizacji projektu "Alarm dla bioróżnorodności Podkarpacia". W dniu 18.09.2015 na Bulwarach nad Wisłokiem odbył się proekologiczny happening "Zlot Owadów". Uczniowie klasy 4c i 5b uczestniczący w realizacji projektu "Alarm dla bioróżnorodności" uczestniczyli aktywnie w wydarzeniu pod opieką mgr Małgorzaty Piszczek i mgr Lidii Kmak więcej...............


 

 

2014/2015

 • 1 czerwca odbyły się rozgrywki sportowe z okazji Dnia Sportu i Dnia Dziecka. Uczniowie klasy III c podczas wspólnej zabawy.

 • W dniu 29 maja na Hali Podpromie odbyła się konferencja "Od ziarenka do bochenka". Udział w niej wzięły klasa IV b i III c. Julia Wołczyk została laureatką plastycznego konkursu ekologicznego.

   

 • 29 maja odbyła się wycieczka do Centrum Edukacyjnego w Świerczewie. Udział wzięli uczniowie zwycięzcy w konkursie "Łowcy Baterii".

   

 • W dniu 13 - 15 Maj 2015 odbyła się 3 dniowa wycieczka ekologiczna do Puszczy Białowieskiej i Podlasia.
  Uczestniczyło w niej 43 uczniów z klas III, IV, V i VI. Organizatorem była p. Małgorzata Piszczek.
  Wycieczka bardzo udana. Zwiedziliśmy wiele atrakcyjnych miejsc, poznaliśmy przyrodę, kulturę i zabytki regionu Podlasia. Uczniowie i opiekunowie byli bardzo zadowoleni.

   

 • W dniu 9 maja odbył się Test Trzecioklasistów.

  • "Edukacja Przyrodnicza na żywo"
   W dniach 25 i 26 listopada, odbyła się dla wszystkich uczniów naszej szkoły niesamowita lekcja przyrody na żywo. Podczas zajęć zostały pokazane sowy, sokoły i jastrzębie, które zostały specjalnie ułożone do pracy z dziećmi.

   

  • Demonstrując ptaki latające nad głowami uczniów, prowadzący wyjaśnili ich budowę oraz przystosowanie do życia w otaczającym ich środowisku. Zajęcia wzbudziły wiele entuzjazmu wśród uczniów. Organizacją zajęć zajęła się Pani mgr Małgorzata Piszczek oraz uczniowie z "Koła Ekologicznego".

    

   

  • W dniu 7 listopada 2014 w Urzędzie Marszałkowskim woj. podkarpackiego odbyła się konferencja podsumowująca efekty zbiórki zużytych baterii w szkołach i przedszkolach z terenu woj. podkarpackiego.

  • Nasza Szkoła zajęła II miejsce wśród najefektywniejszych  szkół woj. podkarpackiego uczestniczących w zbiórce baterii. Uczniowie kl. 6B wspólnie z Panią mgr Małgorzatą Piszczek odebrali dyplom oraz nagrodę w postaci gry zespołowej „Lodowisko”.

   

  • Uczniowie Koła Ekologicznego podczas wycieczki obejrzeli hodowlę lam. Uczestniczyli w programie „Woda – bezcenny skarb” oraz brali udział w konkursie na najciekawszy strój ekologiczny i malowanie twarzy.

  GALERIA zdjęć


   

   

  GALERIA zdjęć

   Wycieczka za baterie do Świerczewa 1 październik 2014.
   

  •  1 października 2014 r. w nagrodę za zebrane baterie odbyła się wycieczka do Świerczewa. Poznaliśmy florę i faunę Nadleśnictwa Kolbuszowa,  które w tym roku obchodzi  40–lecie działalności. Uczestniczyliśmy w konkursach, piekliśmy kiełbaski i spacerowaliśmy po lesie.

  • W piątek 19 września 2014 r. uczniowie wzięli udział w happeningu S.O.S dla Wisłoka na rzeszowskich Bulwarach. O godz. 11.59 wszyscy zadzwonili na alarm dla ochrony bioróżnorodności, aby wspólny protest przed zaśmiecaniem i zanieczyszczaniem Wisłoka rozległ się szerokim echem. Happening był częścią projektu "Alarm dla bioróżnorodności Podkarpacia".

  • 16 września 2014 r. uczniowie Koła Ekologicznego wzięli udział w warsztatach pn. "Akademia Bioróżnorodności". Warsztaty są częścią dwuletniego projektu "Alarm dla bioróżnorodności Podkarpacia" finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego więcej..............

   

   

  2013/2014

   

   

  • 15 kwietnia 2014 odbył się ogólnopolski konkurs Eko-Test”. Uczniowie z Koła Ekologicznego uczestniczyli w tym konkursie. Wyniki konkursu wkrótce - 30 maja 2014 więcej.................

   

   

  • Zajęcia warsztatowe koła ekologicznego przeprowadzone w dniu 18 lutego 2014 r. w PODKARPACKIM CENTRUM EKOLOGICZNYM.

  • Warsztaty przeprowadzone w dniu 14 lutego 2014 r. dla uczniów klasy IIc pt: "Owady żyjące w środowisku wodnym"

    

   

  MEDITEST

   

  • Udział w konkursie National Geographic

   

  • 12 grudnia 2013 roku uczniowie naszej szkoły odebrali nagrodę za wybitne osiągnięcia w zbiórce zużytych baterii i akumulatorów. Znaleźliśmy się w pierwszej dziesiątce najlepszych szkół Województwa Podkarpackiego.

   Szkolne działania koordynowała mgr Małgorzata Piszczek. więcej.............

    

  • "Przeżyj dziką przygodę" -  wycieczka do Bałtowa więcej..............

   

  2012/2013

  • 8 maja 2013 r. odbyła sie wycieczka do Warszawy dla uczniów

  kl IV-VI najbardziej zaangażowanych w konkursie "Łowcy baterii"więcej..............

   

   

   

  • W roku szkolnym 2012/2013 uczniowie naszej szkoły wzięli udział

   w Ogólnopolskim Konkursie  Medi-Test  więcej.............

    

   

   

   

  2011/2012

   

  • 3-go listopada 2011 roku uczniowie naszej szkoły zmierzyli się z testem na temat zdrowia i jego ochrony zorganizowanym przez Ogólnopolskie Centrum Edukacji. więcej................

   

   

  2010/2011

   

  Lista uczestników wycieczki w dniu 2.06.2011r. do Magurskiego Parku Narodowego więcej...........

   

  Lista najskuteczniejszych „Łowców baterii” więcej...........

  Ogółem zebrano 1614 kg zużytych baterii, które przekazano do firmy „EKO-TOP”

  Uczniowie w nagrodę pojechali na wycieczkę w dniu 2.06.2011r do Magurskiego Parku Narodowego. więcej.............

   Kolejna wycieczka we wrześniu. Zapraszamy do udziału w konkursie. 

  Opiekun Koła Ekologicznego

  Małgorzata Piszczek

  Działalność Koła ekologicznego na festynie ekologicznym więcej........................

  Praca Koła Ekologicznego:
   - 18 września zorganizowano stoisko ekologiczne podczas szkolnego festiwalu "Bawimy się razem"
   - ćwiczenia w praktycznym segregowaniu odpadów na "suche i mokre"
   - nasze szkolne gazetki informacyjne
   - realizacja projektu nasz Wisłok - za realizacją w/w projektu zdobyliśmy 3 miejsce oraz wyróżnienie podczas koncertu finałowego w dn. 18 września 2010 na Hali Podpromie
   - nagraliśmy krótki film o pracy koła ekologicznego w naszej szkole
   - kształtujemy wśród uczniów świadomość pro-ekologicznych zachowań poprzez realizację projektu zdrowo jem zdrowo żyję
   - dzięki zaangażowaniu uczniów naszej szkoły zebraliśmy przez okres 2 lat 1314 kg baterii
   - dział w programie Eko-obywatele Rzeszowa
   - 10 grudnia podczas XI kongresu ekologii w Urzędzie Marszałkowskim szkoła została wyróżniona za realizację projektu Eko-obywatele Rzeszowa.
   

  2009/2010

   

  Galeria zdjęć

  W roku szkolnym 2009/20010 Szkoła Podstawowa Nr 11 realizowała program „Środowisko a zdrowie. Tyle śmieci a czas leci", „Każdy uczeń wie co zrobić z ZSEE”. Działania przewidywały również realizację programów edukacyjnych, warsztaty ekologiczne, warsztaty zielonej sieci „Mój Wisłok”, w ramach projektu „Partnerska sieć dla zrównoważonego rozwoju gmin dorzecza rzeki Wisłok”, a także współpracę z klubem ekologicznym Gaja i Arka, jak również współpracę ze Stowarzyszeniem EKOSKOP. Przeprowadzono również konkursy szkolne i ogólnopolskie.

  W szkole zostały przeprowadzone następujące konkursy:

   - szkolny konkurs ekologiczny „Śmieciobranie”

   - konkurs zbiórki baterii „Łowcy baterii”

   - konkurs zbiórki makulatury

   - konkurs „Zdrowo jem – zdrowo żyję”

   - konkurs plastyczno – fotograficzny „Wisłok – moja rzeka”

   - konkurs plastyczny „Rzeszów – miasto bez spalin i hałasu”

   - konkurs plastyczny „Rośliny wokół nas są piękne i pożyteczne”

  Uczniowie w ramach realizacji „Kampanii na rzecz zrównoważonego rozwoju” brali udział w zajęciach edukacyjnych w szkole, w zajęciach pozaszkolnych podczas wycieczek, prelekcji zaproszonych gości, w zajęciach w gnieździe recyklingowym i na sortowni odpadów. Część zajęć polegała na obejrzeniu filmów edukacyjnych: „Planeta śmieci”, „Każdy uczeń wie co zrobić z ZSEE”, „Pomóż potrąconym zwierzętom”, „Znaczenie rolnictwa ekologicznego”, „Kochasz dzieci – nie pal śmieci”, „Zaadoptuj rzekę”, „Jeszcze żywy karp”.

  W konkursie „Łowcy baterii” wyróżniono 53 najskuteczniejszych „Łowców baterii”, którzy w nagrodę w dniu 21 czerwca uczestniczyli w dwóch wycieczkach:

   - Strzyżów – gry i zabawy na ścieżce ekologicznej oraz zwiedzanie bunkra z czasów II Wojny

   - Łańcut – gry i zabawy na ścieżce ekologicznej oraz zwiedzanie powozowni

  Uczniowie z klas I – VI z ogromną ciekawością poznawali książeczkę edukacyjną „Abecadło Śmieciadło” oraz „Mój Wisłok”.

  Przez cały rok na tablicach ogłoszeń uczniów informowano co aktualnie jest realizowane w szkole pod kątem ekologii.

   

  KÓŁKO EKOLOGICZNE - Opiekunem jest mgr Małgorzata Piszczek

   

  2008//2009

   

  GALERIA ZDJĘĆ

   

  - Andrzejki w Kole Ekologicznym.

  - Laureaci w Konkursie Ogólnopolskim Eko-Planeta.

  - Realizacja projektu "Tyle śmieci a czas leci".

  - Udział w Gali Liderów Ekologii, która odbyła się na Politechnice Rzeszowskiej organizowana przez 

     Związek Komunalny "Wisłok".

  - Wycieczka do huty szkła.

  - Wycieczka do Węglówki, Odrzykonia.

  - Wycieczka do Sortowni odpadów komunalnych dla miasta Rzeszowa.

   

   

  ARCHIWUM

   

  2007/2008

  Szkolne koło ekologiczne prowadzi zajęcia w każdy piątek w godz. 13.30-14.25. Uczestniczą w nim uczniowie klas V i VI. Przygotowywaliśmy się do konkursów ekologiczno- przyrodniczych, akcji, happeningów, realizujemy programy edukacyjne:

  "Każdy uczeń wie, co zrobić z ZSEE",

  "Tyle śmieci a czas leci",

  Zaadoptuj rzekę".

  Współpracujemy z Ogólnopolskimi Organizacjami "Klub Gaja", Fundacją Arka, Związkiem Komunalnym "Wisłok". O d 4 lat bierzemy udział w Ogólnopolskim Konkursie Eko-Planeta. W tym roku w/w konkursie wzięło udział 18 uczniów -wyniki w maju. Uczestniczyliśmy w licznych wycieczkach i wyprawach w poszukiwaniu Ekolandii.

   

  2006/2007

   

  W dniu 6.06.2007 odbył się Jarmark Ekologiczny SOS DLA ZIEMI. Uczniowie z koła ekologicznego i chóru szkolnego uczestnicząc w tej imprezie dobrze się bawili. Chór zaśpiewał dwie piosenki, Koło Ekologiczne uczestniczyło w wielu konkursach, uczniowie wygrali liczne nagrody. Zdobyliśmy II miejsce w konkursie "Łowcy baterii" w kategorii Mega Łowca Baterii zebraliśmy 351 kg zużytych baterii.

  Najlepsi łowcy baterii.

   

  W dniach 30-31 V odbyła się wycieczka ekologiczna zorganizowana dla najlepszych "Łowców baterii". Uczniowie zdobywali wiadomości na ścieżce edukacyjnej w "Borze Głogowskim" oraz "Wielkim Lesie" gm. Czudec. Były gry, zabawy, pieczenie kiełbasek na ognisku.

   

  W miesiącu maju nastąpiło podsumowanie konkursu ogólnopolskiego EKO-PLANETA.

  III miejsce w kategorii prac indywidualnychw województwie zajęła Natalia Wojnowska. Wyróżnienia otrzymali: Katarzyna Zielińska Aleksandra Jankowiak, Patrycja Szela, Kinga Worosz, Miłosz Piotrowski, Dominika Kwiatkowska

   

  KÓŁKO EKOLOGICZNE

  Opiekunem i założycielem koła jest mgr Małgorzata Piszczek

  Działalność koła od początku jego powstania polega na samokształceniu, podnoszeniu własnej świadomości ekologicznej, poszerzaniu wiadomości oraz zdobywaniu umiejętności z zakresu ekologii, ochrony środowiska              i przyrody. Ponadto interesują nas zagadnienia pokrewne: turystyka ekologiczna, agroturystyka, rolnictwo ekologiczne czy tzw. „Zdrowa żywność”. Koło zrzesza około 20 uczniów kl. II- V oraz sympatyków koła wśród rodziców. Bierzemy udział w wielu konkursach ekologicznych, współpracujemy z różnymi klubami ekologicznymi        w Polsce. Wykorzystujemy do pracy ich Pakiety edukacyjne m.in. „Bocian”, „Woda”, „Śmieci mniej- Ziemi lżej”, „Błękitny Kciuk”, „System Zbiórki Olejów Przepracowanych”, „Drzewo Życzeń”.

  Co już zrobiliśmy:

  1) W maju 2002 r. koło zorganizowało w ramach „Zielonej Szkoły” 4-dniowy pobyt i spotkanie (oraz prelekcję)               z pracownikiem Bieszczadzkiego Parka Narodowego, podczas którego uczniowie mogli dowiedzieć się jak organizowana jest ochrona przyrody w Parku Narodowym (Euroregion Karpaty).    

    

  2)  W czerwcu 2003 r. koło wzięło udział w 9-dniowej „Zielonej Szkole” w Rymanowie Zdroju.

     

  3)  Kolejnym ważnym elementem działalności koła ze względu na rozwijanie świadomości          ekologicznej, był udział   uczniów w Jarmarku ekologicznym organizowanym przez                Związek Komunalny „Wisłok” w Rzeszowie, na bulwarach nad Wisłokiem. Podczas Jarmarku członkowie koła byli uczestnikami licznych konkursów. 

  4)  W marcu 2004 r. przedstawiciele koła wzięli udział w Ogólnopolskiej Konferencji Edukacji Ekologicznej                      w Murzasichle koło Zakopanego. Nawiązane kontakty i zdobyta podczas seminariów  i szkoleń wiedza to kapitał, który chcemy wykorzystać w poznawaniu przyrody oraz działalności na rzecz ochrony środowiska przyrodniczego, wody.

   

  5) Od wielu lat aktywnie uczestniczymy w lekcjach przyrodniczych podczas „Wypraw w poszukiwaniu Ekolandii".

  6) Świetnie bawiliśmy się na ścieżce przyrodniczo-edukacyjnej „Bór” w Głogowie Małopolskim. 

  W roku 2004/2005 wzięliśmy także udział w konkursach i akcjach:                                                                                          - Negatywny wpływ olejów na środowisko - konkurs plastyczny - 6 dyplomów.                           - Sprzątanie świata – DZIEŃ ZIEMI – cała szkoła                                                                                 - Konkurs „Łowcy baterii” – 1 i 2 edycja - podziękowania za  udział.                                                - Ogólnopolski konkurs Eko - Planeta (rozstrzygnięcie dopiero  nastąpi)                                        - 2 wyróżnienia dla najmłodszych uczestników (kl. II a) 

  - Udział w akcji „Święto Drzewa” przy współpracy z klubem „Gaja” z Bielska- Białej   

  Pozostałe akcje:

  DZIEŃ WODY                                                                                 DZIEŃ ZIEMI

                                                    

   

   

   

  Konkurs dla poszukiwaczy zaginionego oleju przepracowanego. 

         

   Podkarpacki Konkurs ”365 …, które nas zmieniły” – szkoła została laureatem. 

  JEŚLI MACIE PODOBNE CELE ODEZWIJCIE SIĘ DO NAS:                                                                                          

   Nasze plany:                                                                                                                                                                                 Wspieranie działań służących poprawie stanu środowiska przyrodniczego, w tym poprzez czynny udział w akcjach    organizowanych przez Związek Komunalny „Wisłok”.  Organizacji własnych akcji o tematyce ekologicznej oraz współpraca z klubami Ekologicznymi na terenie kraju.  Zbiórka odpadów, edukacja selektywnej zbiórki odpadów.            Udział w konkursach ekologicznych. Badanie środowiska przyrodniczego w okolicach Rzeszowa, obserwacja fauny i flory podczas udziału  w  „Wyprawach w poszukiwaniu Ekolandii”. Inwentaryzacja gniazd bocianich,  „Zielone Szkoły”  dokumentacja fotograficzna.                                                                                                                              

  Kontakt: mal.piszczek@poczta.fm