Strona główna

SZKOŁA

Historia szkoły

Patron szkoły

Gdzie się mieścimy

Zapraszamy do nas

Organizacje i zajęcia pozalekcyjne

Kółko internetowe

Kółko matematyczne

Kółko j. angielskiego

Klub Młodego Germanisty

Kółko plastyczne

Kółko polonistyczne

Kółko ekologiczne

Klub sportowy MACZEK

Szkolne koło Ligi Ochrony Przyrody

 

Napisz do nas


 

KOŁO TURYSTYCZNE

2017/2018

W ostatnim tygodniu października, korzystając z ostatnich słonecznych dni pięknej jesieni, uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Lwowa.

Zwiedzanie miasta rozpoczęliśmy od wizyty na Cmentarzu Łyczakowskim i gdzie pochowanych jest  wielu wybitnych Polaków min. Maria Konopnicka.  Znicze zapaliliśmy również na Cmentarzu Orląt Lwowskich,  gdzie spoczywają młodzi obrońcy Lwowa z 1918 roku.

Następnie zwiedziliśmy najpiękniejsze  zabytki Lwowa, kościoły, katedry, dzielnicę żydowską  i ormiańską. Z kolei nadszedł czas na zakupy pamiątek i oczekiwaną przez wszystkich wizytę w fabryce czekolady. Po drobnych zakupach udaliśmy się na pyszny obiad.

Wieczorem udaliśmy się na spektakl do Lwowskiej Opery.

Późno w nocy zmęczeni i zadowoleni, szczęśliwie dotarliśmy do Rzeszowa.

Zapraszamy wszystkich na kolejne ciekawe wycieczki – szczegóły wkrótce.

 

 

 • WYCIECZKA BERGAMO, WŁOCHY.

2016/2017

 • 20.05.2017 r. Wycieczka rowerowa

 

 • BIESZCZADY

  Uczniowie naszej szkoły wraz z Kołem Turystycznym po raz kolejny wybrali się na rajd w Bieszczady. Tym razem pogoda nas nie rozpieszczała, wiał porywisty wiatr, padał deszcz, panowała gęsta mgła. Nie przeszkodziło to nam zdobyć jedne z najwyższych szczytów Bieszczadów, wznoszące się ponad 1200 m n.p.m. Wieczorem spotkaliśmy się z ratownikami z Bieszczadzkiej grupy GOPR, którzy opowiadali o bezpieczeństwie w górach. W nocy przy ognisku planowaliśmy kolejny dzień wycieczki – tym razem do cerkwi w Łopience. Bieszczady odwiedzimy po raz kolejny wiosną. Zapraszamy wszystkich na nasze wędrówki.

   

 • 25 listopada uczniowie klas  VIa  i VIc odwiedzili Rzeszowski Rynek. Eksponowana jest tam wystawa poświęcona odzyskaniu niepodległości przez Polskę – „Drogi do Niepodległej”. Wszyscy z ciekawością oglądali interaktywne tablice,  które przedstawiały Marszałka Józefa Piłsudskiego i jego legiony. Była to doskonała lekcja historii i patriotyzmu.

RAJD PRZEŁOMEM WISŁOKA

Korzystając z ostatnich słonecznych dni lata uczniowie naszej szkoły wybrali się na kolejny rajd w góry.  Tym razem trasa wędrówki przebiegała przez malownicze tereny Beskidu Niskiego przełomem rzeki Wisłok.  Nie zabrakło błota, wody i pięknych widoków. Na naszych wyjazdach poznajemy historię regionu, zabytki i ciekawe miejsca, zdobywamy Górską Odznakę Turystyczną.  Zapraszamy wszystkich na kolejne wycieczki, które już niedługo.

 

2015/2016

 • WYCIECZKA DO LWOWA

29 stycznia 2016 roku grupa uczniów z klas IV – VI

wybrała się na wycieczkę do Lwowa więcej...........

WYCIECZKA BIESZCZADY

WYCIECZKA W GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE

 

 

2014/2015

 • 23 lutego, po lekcjach grupa uczniów z naszej szkoły wybrała się na kolejną wycieczkę zorganizowaną przez Koło Turystyczne. Tym razem naszym celem była kopalnia soli w Bochni. Atrakcją dla wszystkich był nocleg w solnych komorach, na piętrowych łóżkach w podziemnych pokładach kopalni więcej.........

   

 • Rajd JESIEŃ W BESKIDACH

   

 • W sobotę 27 września grupa dziewcząt i chłopców z naszej szkoły wzięła udział w niezwykłej grze terenowej zorganizowanej przez drużynę harcerską. Jej uczestnicy wcielili się w młodych powstańców warszawskich. Przebrani w stroje  z czasów II wojny światowej musieli wykonać liczne zadania więcej..........

GRA TERENOWA SZARE    SZEREGI

 • 20 IX 2014 roku w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym ALKO odbyło się podsumowanie konkursu fotograficznego „ Rzeszów jakiego nie znacie”. W konkursie nagrody zdobyli uczniowie naszej szkoły, zaprezentowali swoje prace fotograficzne ukazujące Rzeszów, jego zabytki, niezwykłe i nieznane miejsca. Nagrody otrzymali:

Miłosz Bajda, Bernard Zachara, Emilia Zachara, Zuzanna Krupa, Tymoteusz Kidacki, Miłosz Chmieliński, Kacper Sikorski, Paulina Rajzer, Sandra Wilk, Zuzanna Zarzyczny.

 

 • Wszystkich uczniów, zwłaszcza klas IV zapraszamy do wstąpienia do Szkolnego Koła Turystycznego. Będziecie mogli uczestniczyć w licznych rajdach, wycieczkach, spotkaniach z ciekawymi ludźmi. ]

 

Oto kilka zdjęć z ostatnich naszych wypraw.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 

ARCHIWUM

 

ZAPRASZAMY NA KOLEJNĄ WYCIECZKĘ W GÓRY.  

TYM RAZEM WĘDROWAĆ BĘDZIEMY PRZEZ NAJWYŻSZE GÓRY BESKIDU SĄDECKIEGO – RADZIEJOWA I WIELKI ROGACZ TO  SZCZYTY SIĘGAJĄCE PONAD 1200 n.p.m.  CZEKA NAS DWA DNI CIĘŻKIEJ WĘDRÓWKI, NOCLEG W PRAWDZIWIE GÓRSKIM SCHRONISKU, NIESAMOWITE WIDOKI  I WIELE INNYCH WRAŻEŃ. CHĘTNE OSOBY POWINNY SKOMPLETOWAĆ SPRZĘT POTRZEBNY DO KILKUDNIOWYCH GÓRSKICH WĘDRÓWEK- ODPOWIEDNIE BUTY, WYGODNY TURYSTYCZNY PLECAK, NIEPRZEMAKALNĄ KURTKĘ, KARIMATĘ , NIEWIELKI ŚPIWÓR O WADZE OK. 1 KG.  DOKŁADNE INFORMACJE POJAWIĄ SIĘ NIEBAWEM .

Wróciliśmy z kolejnej górskiej wędrówki.           

 BIESZCZADY

 

KILKA ZDJĘĆ Z WIOSENNEGO RAJDU.

 

JESIEŃ W BESKIDZIE NISKIM

 

Od kilku lat uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Marcina Gniewka jeżdżą na liczne rajdy i wycieczki. Poznajemy w ten sposób zabytki naszego województwa, odwiedzamy interesujące miejsca i spotykamy się z ciekawymi ludźmi. Największym zainteresowaniem cieszą się górskie rajdy, oraz wycieczki rowerowe.

GALERIA ZDJĘĆ

wycieczka 1

wycieczka 2

wycieczka 3

 

 

 

KOŁO TURYSTYCZNE

 2010/2011

 We wrześniu pomimo deszczowej pogody wybraliśmy się do źródeł Wisłoka. Odwiedziliśmy trzy rezerwaty przyrody, a po kilku godzinach marszu w błocie i deszczu dotarliśmy do celu. W czasie wędrówek każdy z nas zbiera punkty do Górskiej Odznaki Turystycznej. Wieczorem przy ognisku planowaliśmy następną wycieczkę.