Strona główna

SZKOŁA

Historia szkoły

Patron szkoły

Gdzie się mieścimy

Zapraszamy do nas

Organizacje i zajęcia pozalekcyjne

Kółko internetowe

Kółko matematyczne

Kółko j. angielskiego

Klub Młodego Germanisty

Kółko plastyczne

Kółko polonistyczne

Kółko ekologiczne

Klub sportowy MACZEK

Szkolne koło Ligi Ochrony Przyrody

 

Napisz do nas


 

ZESPÓŁ TANECZNY "CHOCHLIKI"

 

ARCHIWUM

 

Dziecięcy zespół taneczny często odwiedza wiele miejsc.

Na stałe współpracuje z Domem Dziecka w Strzyżowie, występuje też w wielu miejscach w naszym regionie.

 

 

   

 

  W Zespole Szkół przy ul. Hetmańskiej.                   Z wizytą w Domu Dziecka w Strzyżowie

 

 

             

 

Opiekun zespołu: mgr Joanna Szczerbaty

 

 

 

 

 Dziecięcy zespół taneczny Chochliki działa już od 10 lat. W jego skład wchodzą uczniowie naszej szkoły. Ma na swoim koncie szereg występów i pokazów. Ostatnie sukcesy to 2 miejsce w Podkarpackich Mistrzostwach Formacji Tanecznych oraz 3 miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Tanecznych Klaunada.

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

     

 

   

 

DEBIUTY

 

 

 

NASZA GALERIA

 

 

Zespół taneczny „Chochliki” istnieje od września 1999 roku. Pierwszy występ odbył się na terenie szkoły w marcu 2000 roku    z okazji uroczystości Dnia Kobiet. Uczymy się form tańca estradowego, nowoczesnego i dyskotekowego. Do współpracy chętnie zapraszamy przedszkolaków oraz inne zespoły taneczne. Autorem muzyki jest DJ Krak. Wykorzystujemy również muzykę filmową i nowości dyskotekowe. Pierwszy nabór do zespołu tanecznego „Chochliki” odbył się we wrześniu 1999 r. Jednak dla zespołu początek istnienia to pierwszy występ, który odbył się    8 marca z okazji Dnia Kobiet w 2000 r. Wtedy zespół stanowiło 25 uczniów I klas, dzisiaj to już 60 osób z klas I-VI, oraz grupa przedszkolaków, które kiedyś będą uczęszczać do naszej szkoły. Obecnie Zespół taneczny CHOCHLIKI nawiązał współpracę         z trenerem akrobatyki Kingą Troniną. Dzięki temu rozpoczął się cykl zajęć z akrobatyki, który zaowocował startem                          w Mistrzostwach Podkarpacia w Gimnastyce Sportowej na hali widowiskowo-sportowej Podpromie. Dzięki uprzejmości dyrekcji hali oraz Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” dzieci mogły przez długi okres korzystać ze sprzętu sportowego do zajęć z akrobatyki znajdującego się na hali na Podpromiu. Nawiązaliśmy współpracę z Zespołem Szkół Specjalnych       w Rzeszowie, co zaowocowało wspólnym występem na Pikniku Integracyjnym. Zespół został zaproszony do udziału         w koncercie Mikołajkowym organizowanym przez WDK Rzeszów, dla dzieci i młodzieży z Domów Dziecka. Zespół brał udział w organizacji imprezy Przedszkolada. W trakcie imprezy prezentowały się dzieci z rzeszowskich przedszkoli razem      z naszym zespołem. W Ratuszu  odbył się występ zespołu z okazji Dnia Babci i Dziadka. Cały zespół intensywnie przygotowywał się do występu w Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Tanecznych „Debiuty” -  grupa starsza zespołu zajęła miejsce I, grupa młodsza III. Zespół gościł na wielu imprezach na terenie miasta Rzeszowa i okolic, np: występowaliśmy

  •   na Rynku przy Ratuszu

  •   braliśmy udział w imprezie z okazji Dnia Dziecka na stadionie Podhalańczyk

  •   braliśmy udział w pikniku w Przedszkolach

  •   braliśmy udział w imprezie pt. „Postaw serce na nogi”

  •   zaproszono nas do Jasionki z okazji Dni Gminy

  •   gościliśmy m. in. w Dniach Wólki Podleśnej.

  •   zaprosiła nas również sala zabaw dla dzieci „Fantazja”.

  •   odbył się również koncert Arki Noego w Rzeszowie. Zostaliśmy zaproszeni do udziału w imprezie jako zespół           poprzedzający występ Arki.

  •  nawiązaliśmy współpracę z zespołem tanecznym z Tyczyna, co zaowocowało wieloma wspólnymi występami.

Zorganizowany został obóz akrobatyczno - taneczny w Janowie Lubelskim, podczas którego wszyscy uczestniczyli           w treningach z akrobatyki i tańca, które zaowocowały utworzeniem nowego programu tanecznego oraz utworzeniem dwójek  i trójek akrobatycznych ćwiczących program II i III klasy sportowej.

Od 2004 r. zespół „Chochliki”  funkcjonuje jako zespół akrobatyczno - taneczny, a część zespołu będzie przygotowywać się do Mistrzostw Polski Formacji Tańca Nowoczesnego w kategorii open wraz z nowymi członkami zespołu z Tyczyna. Obecnie zespół przygotowuje się do koncertów z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca oraz do udziału w Wojewódzkich Przeglądach Tanecznych.

 

NASZA GALERIA