Szkoła Podstawowa Nr 11 w Rzeszowie

im. gen. Stanisława Maczka w Rzeszowie

ZAJĘCIA O SYMBOLACH NARODOWYCH W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

W związku z obchodami Święta Odzyskania Niepodległości uczniowie w świetlicy szkolnej wykonywali na zajęciach plastycznych flagi, godła, kokardy narodowe i uczyli się hymnu narodowego.
W świetlicy odbyły się również zajęcia o symbolach narodowych Ukrainy. Uczniowie poznali flagę, godło, hymn oraz strój narodowy naszych Sąsiadów – haftowaną koszulę. Dowiedzieli się jaka jest najpopularniejsza potrawa – barszcz ukraiński. Podziwiali również wianek z kaliny, innych kwiatów i kolorowych wstążek. Na zakończenie wysłuchali wiersza recytowanego przez Kirę oraz oglądali prace przygotowane do zajęć przez Vadima – uczniów klasy 1a.
Zajęcia prowadziły: pani Oleksandra i pani Svitlana

 

ZAJĘCIA O SYMBOLACH NARODOWYCH W ŚWIETLICY SZKOLNEJ
Przewiń na górę
ttttt Skip to content